Základní informace

K čemu náramek SUNU náramek slouží?

S využitím echo lokace a rozšířené reality, nabízí Sunu Band lidem se zrakovým znevýhodněním, bezpečnější a samostatnější pohyb.

Citlivé senzory pravidelně monitorující blízké okolí, zajišťují nepřerušovaný kontakt s okolním prostředím. Pohybujte se samostatně, bezpečně, s důvěrou.

Více informací >

  Tento náramek mění zažité standardy samostatného pohybu a orientace zrakově handicapovaných osob. Ten, kdo jej nosí, pozná šestý smysl. Naučí se vnímat okolí nikoli sluchem ani hmatem, ale vyloženě citem. S využitím echolokace a rozšířené reality.

  Doslova jako netopýr

  Echolokaci jako způsob orientace produkují např. netopýři. Vyluzují vysokofrekvenční zvukové vlny známé též jako ultrazvuk. Odráží se od okolních objektů a vytváří ozvěnu. Tu dovedou netopýři zachytit a podle ní určit aktuální rozmístění, vzdálenost od jednotlivých překážek ve své blízkosti. Tím pádem se jim i v čas vyhnout.

  Na podobném principu funguje také náramek Sunu Band. Vysílá ultrazvuk prostřednictvím vhodně umístěného snímače sonaru. Vzniklou rezonanci nebo-li ozvěnu, zachytávají citlivé senzory náramku a převádějí ji na vibrace. Na základě intenzity vibrací určujete vzdálenost od překážek. Čím jsou vibrace slabší, tím se od překážky vzdalujete, čím silnější, tím se k překážce přibližujete. Pokud náramek vibruje bez přerušení, některý z objektů se nalézá ve vaší těsné blízkosti. Zastavte a prozkoumejte bílou holí své bezprostřední okolí.

  Sonar náramku Sunu Band dovede zachytit překážku až do vzdálenosti pěti metrů. Takže mnohem dřív, než bílá hůl, která vás upozorní pouze na objekty ve vzdálenosti pouhých několika centimetrů. Lze tedy s klidem říct, že náramek skvěle doplňuje funkci bílé hole, plně ji však nenahradí. To si zapamatujte.

  Detekování překážek neprobíhá neustále. Zapínáte nebo vypínáte dle potřeby. Nejde totiž o jedinou funkci, kterou náramek Sunu Band nabízí.

  Co vše náramek dokáže?

  • Zajistit bezpečný a samostatný pohyb ve známém, ale i neznámém prostředí. S využitím echolokace a rozšířené reality.
  • Detekuje a upozorňuje na překážky v blízkosti. Všimnete si jich mnohem dřív, než je zachytíte bílou holí. Klidně až do vzdálenosti 5 metrů.
  • Ochraňuje horní polovinu těla a tím minimalizuje tvorbu zbytečných zranění, úrazů.
  • Zlepšuje orientaci v prostoru včetně vyznání se v davu lidí např. festivaly, koncerty, MHD, autobusová nebo vlaková nádraží atd.
  • Zvládá navigovat do cíle určení. S pomocí Google Map, GPS a kompasu.
  • Dovede určit aktuální čas.
  • Obsahuje funkci alarmu, budíku.
  • A další funkce neustále přibývají.

  Vzhled, ovládání, komunikace s nositelem

  Náramek vypadá jako hodinky. Lehce padne na jakékoli zápěstí. Bývá dodáván se silikonovým hypoalergenním černým řemínkem opatřeném stříbrnou přezkou. Jeho obvod činí 20 mm. Existuje tedy malá pravděpodobnost, že by náramek někomu nepasoval.

  Obsahuje snímač sonaru umístěný v kovovém válci chráněném kovovou mřížkou z horní strany. Dvě hardwarová tlačítka na boční straně a dotykový panel, zabírající plochý povrch náramku. Na dotykovém panelu používáte stejná dotyková gesta, jako když pracujete s odečítačem obrazovky na chytrém mobilním telefonu. Sunu Band běží na dobíjecí baterii, kterou lehce doplňujete energií přes micro-USB kabel.

  Se svým nositelem komunikuje výhradně prostřednictvím vibrací, ale dovede poskytovat i hlasovou zpětnou vazbu. To ovšem pouze v propojení s chytrým mobilním telefonem, který není nutností, ale výhodou. Bez telefonu náramek funguje v omezeném režimu.

  S chytrým mobilním telefonem je to sice mnohem lepší, ale pokud vám stačí, že náramek bude fungovat s omezením a nepotřebujete hlasovou zpětnou vazbu, není telefon nutný. K nastavení aktuálního časového pásma ovšem musíte požádat někoho ze svých známých či rodiny, aby náramek spároval se svým chytrým telefonem. Jinak bude náramek ukazovat čas v USA. A to určitě nechcete. I aktualizaci firmwaru v náramku zvládnete s telefonem někoho známého či rodinného příslušníka.

  Jaká jsou omezení náramku bez telefonu?

  • Musíte se spoléhat jen na vibrace
  • Zapomeňte na hlasovou zpětnou vazbu
  • Poběží detekování překážek, určování aktuálního času, zjišťování stavu baterie
  • Firmware nebo-li systém v náramku neaktualizujete. Tím pádem nezískáte přístup k novým funkcím a vylepšením
  • Musíte se obejít bez pokročilejších funkcí, které bez chytrého telefonu nezprovozníte. Navigace do cíle určení, kompas a další
  • Ztratíte možnost konfigurovat si náramek dle svých vlastních potřeb. Např. rozsah a citlivost sonaru v rámci detekování překážek

  Cena a platební podmínky

  Běžná cena : 10500 Kč s DPH.

  Platba : na fakturu, bankovním převodem, na dobírku.

  Požadujete více informací? V takovém případě nás kontaktujte nebo navštivte sekci manuály o náramku, kde najdete podrobné články o tomhle produktu. Jsme vám k dispozici.

Manuály

1
Rychlé seznámení s náramkem
Nač čekat. Seznamte se se Sunu Bandem v několika snadných krocích.
Přečíst více
2
Rychlé seznámení s aplikací Sunu
Mobilní aplikace Sunu je základním řídícím velínem samotného náramku. Poznejte ji do větších podrobností.
Přečíst více
3
Náramek Sunu Band a bezpečnost
Důležitá bezpečnostní upozornění při používání náramku Sunu Band. Rozhodně doporučeno prostudovat.
Přečíst více
4
Echolokace a navigace v prostoru se Sunu Bandem
Zjistěte, jak se orientovat v prostoru prostřednictvím echolokace díky náramku Sunu Band.
Přečíst více
5
Funkce náramku Sunu Band
Některé funkce Sunu Bandu vyžadují podrobnější vysvětlení. Zde máte jejich stručný přehled včetně správného využití v praxi.
Přečíst více
6
Časté dotazy
Ohledně náramku Sunu Band se ptáte na řadu dotazů. A my vám s radostí odpovídáme. Nejčastější dotazy naleznete zde. Postupně aktualizujeme.
Přečíst více
Poznejte šestý smysl.

Vnímejte citem své okolí.

01
Mobilita
Pohybujte se jistě a bezpečně. Navigace v davu. Chraňte si horní polovinu těla.
02
Multifunkční
Čas pomocí vibrací. Hledání telefonu. Sledování aktivity.
03
Navigace
Cestujte sami kam jen chcete, pomocí GPS navigace nebo kompasu.
04
Mobilní aplikace
Udržujte a aktualizujte svůj Sunu Band.

Co je nového?

Vyšla nová verze firmwaru v náramku Sunu Band. Aktuální verze : 4.1.2.0. Pokud jste tak ještě neučinili, aktualizujte přes mobilní aplikaci Sunu App na svých chytrých telefonech.

POTŘEBUJETE VÍCE INFORMACÍ?

Zavolejte nám na +420 731 244 753 nebo využijte kontaktní formulář.
Objednávka Manuály k náramku