Skype končí. Ćím ho nahradit?
Microsoft oznámil, že zruší Skype. Náš CEO Karel napsal článek o alternativách, kterými lze Skype nahradit.
Microsoft oznámil, že zruší Skype. Náš CEO Karel napsal článek o alternativách, kterými lze Skype nahradit.
CEO Karel popisuje tři banality, které mohou mít zásadní vliv na přístupnost webů a mobilních aplikací. Poznejte peklo na zemi a vyvarujte se mu.
CEO Karel vytvořil seznam bank, které jsou přívětivé a přístupné i k lidem se zrakovým znevýhodněním.
Karel shrnuje představení nových produktů od Applu na základě konference v září 2024 a uvádí, co může být užitečné pro zrakově hendikepované.
CEO Karel popisuje hru Mist World pro PC s Windows, která je zcela přístupná i pro zrakově hendikepované. Potkáte se s Karlem na herní mapě?
Karel vedl na jarní Agoře v Brně workshop na téma Jak se stát tvůrcem na internetu. Přečtěte si souhrnný článek z tohoto workshopu na partnerském portálu Pélion.
Karel popisuje svoji osobní zkušenost s portálem České Správy Sociálního Zabezpečení.
Náš CEO Karel Giebisch je zcela nevidomý. Popisuje, v čem mu pomáhá bankovní identita.
Mail na iPhonu a iPadu nevidomému nestačí. Proč?
Aplikace Qerko pro chytré telefony s operačním systémem iOS a Android, slouží ke snadnému placení bez fyzické platební karty, ale i bez čekání na číšníka. Stačí vám k tomu pouze mobilní telefon a připojení k internetu na základě mobilních dat, což už má dnes snad každý.
Přístup k informacím je nesmírně důležitý pro všechny bez rozdílu. I v případě zrakového znevýhodnění. Určitě jste se nejednou ocitli v bezvýchodné situaci právě při pokusu přečíst dokument, který se nacházel v nečitelné formě. Alespoň pro čtečku nebo-li odečítač obrazovky, byl dokument nerozeznatelný. Mohlo jít o text v obrázku, běžný sken nebo klidně i o rozsáhlé PDF, ve kterém nebylo vůbec snadné se orientovat bez zrakové kontroly.
Většina lidí si nedokáže představit, že zrakově handicapovaní lidé mohou sledovat filmy nebo pořady. Nemůžou z nich přeci nic mít, když nedovedou vnímat děj na obrazovce TV, monitoru PC nebo displeji mobilního telefonu. Není to tak zcela pravda. Už před několika lety vznikl způsob, jak mohou lidé i bez zrakové kontroly, získat představu o aktuálním ději v jednotlivých filmech, seriálech, pořadech. Tato metoda se nazývá audio popisem nebo-li audio komentářem.