🤩 Reference

Robo Braille digitalizace dokumentů zdarma a odkudkoli

Přístup k informacím je nesmírně důležitý pro všechny bez rozdílu. I v případě zrakového znevýhodnění. Určitě jste se nejednou ocitli v bezvýchodné situaci právě při pokusu přečíst dokument, který se nacházel v nečitelné formě. Alespoň pro čtečku nebo-li odečítač obrazovky, byl dokument nerozeznatelný. Mohlo jít o text v obrázku, běžný sken nebo klidně i o rozsáhlé PDF, ve kterém nebylo vůbec snadné se orientovat bez zrakové kontroly.

Tyto situace bývají velice časté a nelze je opomíjet. Pro osoby, nemající žádný zrakový handicap, totiž nepředstavují obrázkové skeny nebo členitá a grafická pdf, nic závažného. Nám však staví do cesty těžce překonatelnou bariéru. Tak tomu bylo alespoň donedávna.

OCR Finereader. Ano, ne?

Jistě znáte aplikaci OCR Finereader. Tento nástroj dovede celkem efektivně zpracovat jakýkoli dokument a převést jej do vyhovující podoby i pro odečítače obrazovek. V rámci digitalizace si zvládne poradit i s různými jazykovými mutacemi, styly formátování atd. Z nečitelného obsahu dokáže vykouzlit plně přístupný a čitelný dokument. Nicméně jde o řešení, založené na instalaci příslušné aplikace + licence, kterou si musíte zakoupit, abyste vůbec mohli funkcí Finereaderu využívat.

Investice do tohoto nástroje se vyplatí, pokud chcete řešit konverzi a digitalizaci dokumentů na profesionální úrovni. Vyčítání smluv, skenování knih, zpracovávání rozsáhlých tištěných podkladů. Pro běžnou uživatelskou práci, zahrnující zjištění informací z nějakého obrázkového skenu či členitého a ne příliš dostupného PDF, Finereader nyní už nepotřebujete. Bohatě si vystačíte s online nástrojem Robo Braille.

Robo Braille, online digitalizace do několika minut

Tento jednoduchý online nástroj se skládá z uživatelsky nenáročné internetové stránky. Pomocí primitivního průvodce a ve čtyřech snadných krocích, nahrajete do systému jakýkoli vámi špatně čitelný dokument z PC či mobilního telefonu. Zvolíte vyhovující formát ke konverzi, zadáte svůj e-mail a následně už jen čekáte. V závislosti na členitosti a rozsáhlosti dokumentu, může konverze trvat i několik minut. Jakmile bude váš požadavek zpracován, obdržíte e-mail s výslednou překonvertovanou podobou dokumentu. Uložíte jako běžnou přílohu z e-mailu, otevřete a můžete směle číst.

Jak snadné. Konverzi prostřednictvím Robo Braille zvládnete odkudkoli do pár minut. Bez instalování aplikace, registrování a placení uživatelské licence a pochopení, jak vlastně se zakoupenou aplikací pracovat. V rámci nástroje Robo Braille stačí pár kliků na internetu a máte vystaráno. Žádné informace se před vámi již neschovají.

Jeden příklad za všechny. Známý rezervoval ubytování. Výslednou obrazovku s informacemi o rezervaci na svém PC vyfotil a poslal mi fotku na WhatsApp. Tím vznikl neřešitelný problém. Jak si mám textový obsah z fotografie přečíst odečítačem obrazovky? Dříve bych k tomuto účelu potřeboval vidícího nebo licencovaný nástroj OCR Finereader.

Nyní mi stačilo otevřít si webový nástroj Robo Braille, nahrát fotku do systému a nechat si ji překonvertovat do rtf. Pár minut a měl jsem na e-mailu k dispozici čitelný textový soubor. Nic mi už nebránilo prohlédnout si informace o rezervaci ubytování a známému vše odsouhlasit prostřednictvím krátké zprávy přes WhatsApp.

Ještě úžasnější zkušenost s nástrojem Robo Braille jsem získal, když se mi dostal do rukou 160 stránkový PDF dokument. Byl v pdf, ovšem obsahoval obrovské množství grafických ilustrací a obrázků. Žádnou členitost a orientační body, takže než jsem se vždy dostal tam, kam jsem potřeboval, zabralo mi to fakt dost času. Zvláště, když mě zajímali záležitosti třeba na 70 stránce. Vyzkoušel jsem konverzi přes Robo Braille. A to co vzniklo, mě dostalo.

Robo Braille mi ze 160 stránkového pdf dokumentu, vytvořil efektivní propracovanou elektronickou publikaci ve formátu epub. Dokonce nechyběl ani obsah. Jednoduše paráda. Orientace v dříve špatně čitelném pdf dokumentu,přestala být překážkou.

Nahradí Robo Braille OCR Finereader? Kdepak. Pro komplexní a profesionální práci je Finereader tou nejvhodnější volbou.
Pokud neplánujete řešit profesionální konverzi dokumentů a chcete si pouze přečíst pro vás nedostupný dokument nebo obrázkový sken, do Finereaderu nemá cenu investovat. Robo Braille konverzi hravě zvládne. K potřebným informacím se dostanete do pár minut a odkudkoli. Stačí jen přístup na internet.

Tak na co ještě čekáte? Sežeňte si nečitelný dokument nebo fotku s textem a vyzkoušejte nástroj:
Robo Braille
na vlastní kůži.

Významní partneři

Dlouhodobě spolupracujeme s těmito partnery:
Liftago Dáme jídlo Fakturoid Sumup Twisto Záchranka