🤩 Reference

Qerko zjednodušuje placení zrakově hendikepovaným v gastronomii

Aplikace Qerko pro chytré telefony s operačním systémem iOS a Android, slouží ke snadnému placení bez fyzické platební karty, ale i bez čekání na číšníka. Stačí vám k tomu pouze mobilní telefon a připojení k internetu na základě mobilních dat, což už má dnes snad každý. Podpora Qerka se zatím soustředí pouze na zařízení gastronomie. Pokud na podnik podporující Qerko narazíte, poznáte to snadno. Na stolech budou umístěny takové čtverečky s QR kódem opatřené i NFC čipem. Pro placení stačí, když prostřednictvím Qerka sejmete QR kód ze stolu. Přímo v aplikaci se vám načte objednávka namarkovaná obsluhou kavárny či restaurace a vy zaplatíte na pár kliknutí. Buď platební kartou nahranou v aplikaci nebo s pomocí Apple Pay a Google Pay.
Přímo v Qerku v sekci Kam zajít, se vám podle aktuální polohy vyfiltrují podniky, kde je tato služba k dispozici. Hned jste v obraze a víte kam zajít a kde oficiálně Qerko vyzkoušet. Kromě komfortu z placení lze využívat i různé skvělé výhody z věrnostního programu. Slevy v jednotlivých podnicích, nápoje zdarma apod.
Společnost Qerko s.r.o. kontaktovala naši firmu GiebHelp servis a požádala o analýzu přístupnosti. Jsme za to moc rádi a s potěšením můžeme konstatovat, že nástroj Qerko je plně přístupný tedy plně ovladatelný i pro osoby se zrakovým hendikepem. A to na obou platformách, iOS, Android.
Jako zrakově hendikepovaní vnímám s Qerkem tyto benefity:
1. Mám přehled o tom, co jsem si objednal a kolik objednané položky stojí
2. Objednávku si mohu průběžně kontrolovat a být tak v obraze
3. Mohu si doobjednávat online a nemusím čekat na číšníka, až na mě bude mít čas
4. Zaplatím bez čekání na číšníka, nemusím lovit po kapsách platební kartu, peníze či laborovat s mobilem nebo hodinkami při placení Google Pay, Apple Pay a neokrádat tak číšníka o čas, který může věnovat jiným hostům
5. Pokud je nás u stolu víc, snadno rozdělit objednávku mezi více osob. Na pár kliků zaplatím jen svoji část, zbytek nechám na ostatních

Významní partneři

Dlouhodobě spolupracujeme s těmito partnery:
Liftago Dáme jídlo Fakturoid Sumup Twisto Záchranka